اخبار اقتصادی

مرکز تازه تاسیس وزارت ورزش فقط رئیس دارد، اقتصاد ورزش در خواب!

خبرنگاران - گروه ورزش: بیش از یک سال است که فعالیت های وزارت ورزش بر اساس چارت جدید و مصوب هیأت دولت پیگیری می گردد. طرح پیشنهادی برای این چارت اواخر سال 95 و در اولین ماه های مدیریت مسعود سلطانی فر مطرح شد با این هدف که اصلاحات لازم در ساختار سازمان ورزش...

19 تیر 1398

یک ایرانی تأثیرگذارترین زن 2019 سیلیکون ولی

ندا طباطبایی زن ایرانی تبار مقیم کانادا به پاس کوشش های فراوان در زمینه توسعه، پیاده سازی و رهبری استراتژی های نوآورانه در کسب وکار، پیروز به دریافت عنوان تأثیرگذارترین زن سال 2019 شده است و یک ماه دیگر، جایزه خود را دریافت خواهد نمود.

17 تیر 1398

بیت کوین رکورد زد

بیت کوین اخیراً توانسته است به رکورد جدیدی دست پیدا کند و آن نیز گذر از 400 میلیون تراکنش است.

14 تیر 1398

شوراهای انگلیس بودجه کافی برای حمایت از بی خانمان ها را ندارند

یک سال پس از تصویب قانون حمایت از بی خانمان ها در انگلیس، شوراها از کمبود بودجه برای اجرای آن ابراز نگرانی نموده اند.

14 تیر 1398

استاندارد سازی 12 هتل و مهمانپذیر در کرمان

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: در ادامه طرح استاندارد سازی تاسیسات گردشگری، تاکنون 5 هتل و 7 مهمانپذیر در این استان استاندارد سازی شده است.

13 تیر 1398

هنرمندان تاجر شدند یا تاجران علاقمند به هنر؟

سعید فلاح فر معتقد است حراج تهران، پیش از آن که رخدادی هنری باشد، فعالیتی مالی و مبتنی بر کالایی به نام هنرـ صنعت است.

11 تیر 1398

هفته هجدهم جدال الیزه و شانزه لیزه

18 هفته است که خیابان های پاریس درگیر ناآرامی و اعتراضاتی هستند که کاخ الیزه از هر راهی برای مهار کردنش وارد می گردد، به بن بست می خورد و باز معترضان هفته دیگر در خیابان ها حاضر می شوند و این موج زردرنگ با سماجت حضور خود را در کابوس های شبانه ساکنان کاخ...

7 تیر 1398

کتاب سنت موریس، پایتخت زمستانی شاه منتشر شد

به گزارش خبرنگاران، کتابِ سنت موریس، پایتخت زمستانی شاه؛ واکاوی پیامد سفرهای زمستانی پهلوی دوم به سوئیس با قلم مشترک مجتبی سلطانی احمدی و محمدحسن پورقنبر توسط نشر مورخان به زیور طبع آراسته شد.

6 تیر 1398

افزایش قیمت گوشت و مرغ در کم کاری ناظران

در شرایطی که واردات گوشت قرمز و گوشت مرغ و حتی دام زنده ادامه دارد، این محصولات پروتئینی روند افزایشی قیمت خود را ادامه داده و اعداد عجیب و غریبی را در بازار ثبت نموده اند که به نظر می رسد در چنین شرایطی نه تنها ناظران و دستگاه های متولی برخورد جدی با گران...

5 تیر 1398

2028؛ سال استقرار انسان در ماه

ناسا بیان کرد: در کوشش است تا در سال 2028 مجددا انسان را به ماه بفرستد و زمینه اقامت انسان در ماه را فراهم کند.

5 تیر 1398

مهدی تاج: برای سرمربیگری تیم ملی گزینه ایرانی نداریم، پول هدایتی آنقدر نیست که نتوانیم پس دهیم

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال گفت که سرمربی آینده تیم ملی ایرانی نخواهد بود.

4 تیر 1398

منعی برای واردات گوشی تلفن همراه مسافری به کشور وجود ندارد

تهران- خبرنگاران- مدیر کل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره شرایط رجیستری گوشی های وارداتی به وسیله مسافری گفت: رجیستری گوشی های همراه مسافری باید با پرداخت حقوق و عوارض و ثبت در سامانه گمرک انجام گردد.

3 تیر 1398

مکرون در سودای رهبری اتحادیه اروپا

اروپا از زمان جنگ جهانی دوم، هرگز مانند امروز در خطر نبوده است؛ این جمله را امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه در سرمقاله تازه خود نوشت تا به زعم بسیاری از ناظران کمپین خود را در انتخابات پارلمانی اروپا در ماه مه کلید بزند.

2 تیر 1398

سلطه آمازون بر بازار کتابخوان های الکترونیکی

آمازون با کتابخوان الکترونیکی کیندل PAPERWHITE برای سال ها حاکمیت اصلی در این عرصه را در دست داشته است. کیندل پیپروایت اولین بار در سال 2015 معرفی گردید و به خاطر رزولوشن و داشتن بک لایت خیلی زود پرفروش ترین کیندل شد. اندازه و دیزاین آن بسیار مناسب و کاملا سبک...

1 تیر 1398

تا سقف 350 میلیارد تومان برای خسارت های بدنی ناشی از تصادف تأمین می گردد

نمایندگان در مصوبه ای مقرر کردند تا سقف 350 میلیارد تومان برای تأمین خسارت های بدنی ناشی از تصادف در سال 98 اختصاص یابد.

30 خرداد 1398

شهنازی: باید سهمی از بودجه برای فدراسیون هایی که مسئولیت معلولان را برعهده گرفتند، در نظر گرفته گردد

دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: اینگونه نباشد که دوستان فقط مسئولیت معلولان را بگیرند و هیچ بهره ای نبرند، پارالمپیک از مجلس بودجه می گیرد و باید سهمی برای فدراسیون هایی که معلولان را برعهده گرفتند، در نظر گرفته گردد.

25 خرداد 1398

بهره برداری از 1600میلیارد تومان پروژه راه و شهرسازی در هرمزگان

به گزارش خبرنگاران، محمد اسلامی یکشنبه شب در مراسم افتتاح پروژه های زیربنایی هرمزگان که به صورت ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهور به بهره برداری رسید، بیان داشت: در حوزه بنادر و دریانوردی ارزش ریالی این 22 پروژه که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی...

24 خرداد 1398

افتتاح دومین خانه حمایتی سالمندان در کشور

مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: خانه های حمایتی سالمندان باهدف تغییر محل زندگی سالمندان از آسایشگاه به خانه هایی شبیه خانه های معمولی و بازتوانی روانی سالمندان راه اندازی شده است.

21 خرداد 1398

تعرفه جدید عوارض شهری به زودی ابلاغ می گردد

به گزارش خبرنگاران، عباس زارع اظهار کرد: با کوشش همکاران معاونت مالی و مالی، حوزه درآمدی و معاونت شهرسازی و معماری شهرداری، لایحه اصلاح دفترچه های قدیمی قیمت منطقه ای و تعرفه عوارض شهری تنظیم و به تصویب رسیده است.

17 خرداد 1398

حمایت از فعالیتهای منتهی به ایجاد صنایع تبدیلی در حوزه گیاهان دارویی

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان این که مشکل اصلی کشور در رابطه با گیاهان دارویی، فقدان صنایع تبدیلی است، گفت: از فعالیت هایی که منجر به تأسیس صنایع تبدیلی در زمینه گیاهان دارویی گردد، حمایت می کنیم.

14 خرداد 1398
تعداد: (41)