میرلوحی: فعلا در آرایش سیاسی کشور جریان سوم مطرح نیست

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: فعلا در آرایش سیاسی کشور جریان سوم مطرح نیست،. نواصلاح طلبی و نو اصولگرایی هم بیش تر نوعی چانه زنی داخل جریان است، وگرنه خود آن ها در اندازه معین مانیفست جداگانه و برنامه مستقل نیستند.

میرلوحی: فعلا در آرایش سیاسی کشور جریان سوم مطرح نیست

محمود میرلوحی در گفت و گو با خبرنگاران، در ارتباط با امکان بروز و ظهور جریان سوم سیاسی در انتخابات پیش رو اظهار کرد: تقریبا حضور و فعالیت دو جریان سیاسی اصلی در اغلب کشورهای جهان پذیرفته شده است. در آمریکا، انگلیس، فرانسه، ژاپن، هند و پاکستان حضور دو حزب اصلی و دائمی در سیاست مرسوم است.

وی ادامه داد: دو حزبی در این کشورها به معنای وجود دو نوع رفتار در جریان سیاسی کشورها است که رویکرد آنان را در حوزه هایی مثل جامعه مدنی ،اقتصاد و رووابط بین الملل مشخص می نماید.

این فعال سیاسی توضیح داد: در دوره های اخیر می بینیم مسائلی مثل مهاجرت و اشتغال نیز در همه انتخابات ها در صدر برنامه های دو جریان سیاسی مطرح قرار گرفته است. ترامپ هم شعارش در مبارزه با مهاجرین و انتقال سرمایه به آمریکا بر همین اساس بوده است.

میرلوحی با اشاره به حضور دو دیدگاه اصلی در عرصه سیاست ایران اظهار کرد: در ایران مدت ها است وارد چنین محیطی شده ایم. آرامش سیاسی ایران حول دو نگاه شکل گرفت. گروه های سیاسی موجود هم جذب این دو قطب می شوند. یا به سمت اصولگرایان یا به سوی اصلاح طلبان می روند.

وی ادامه داد: در سه انتخابات اخیر، یعنی از سال 1392 و بعد از هزینه هایی که به خاطر دولت نهم و دهم داده ایم، جامعه ما نه تنها در مناطق شهری و روستایی، حتی در مناطق عشایری نیز به سمت ارائه لیست های ائتلافی حرکت کرد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: در ایران دو جریان سیاسی اصلی به همراه ائتلاف هایی از میان این دو جریان فعال است. جریان سوم هم که بخواهد ایجاد گردد داخل این دو جریان ایجاد می شد که مواضع سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و مالی معلومی دارند.

وی در انتها گفت: فعلا در آرایش سیاسی کشور جریان سوم مطرح نیست. نواصلاح طلبی و نو اصولگرایی هم بیش تر نوعی چانه زنی داخل جریان است، مگر نه خود آن ها در اندازه مشخص مانیفست جداگانه و برنامه مستقل نیستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "میرلوحی: فعلا در آرایش سیاسی کشور جریان سوم مطرح نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میرلوحی: فعلا در آرایش سیاسی کشور جریان سوم مطرح نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید