رضایی: به زهرا نعمتی گفته ایم تکلیفش را تعیین کند، هدف ما حضور در بین 10 کشور برتر پارالمپیک توکیو است

دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک گفت: به زهرا نعمتی گفته ایم که تکلیفش را معین کند، او توانمند است، اما باید تمرکزش را روی یک چیز بگذارد.

رضایی: به زهرا نعمتی گفته ایم تکلیفش را تعیین کند، هدف ما حضور در بین 10 کشور برتر پارالمپیک توکیو است

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، هادی رضایی، دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک در نشست خبری امروز گفت: اولین سیاست ما برای اعزام به پارالمپیک توکیو کسب سهمیه نیست. با توجه به مسائل مختلف که من مجری اجرای آن مصوبات هستم و چهار گروه اعزام می کنیم. گروه طلا، گروه نقره و گروه برنز و گروهی که جوان و قهرمان آسیا هستند و ممکن است در رده های بعدی بایستند که ما از آنها به خاطر بازی های پاراآسیایی حمایت می کنیم.

وی اضافه نمود: کسب سهمیه باید بگردد، ولی ملاک اعزام به صورت کیفی است. فکر می کنیم جای خالی کیفی گرایی در ورزش ایران وجود دارد و می خواهیم در این جهت حرکت کنیم. پس هدف ما برای توکیو بیشتر کیفی و مدال آوری است.

دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک ادامه داد: گروه اول ما شامل دوومیدانی، وزنه برداری، تیراندازی، تیروکمان، جودو، تکواندو، والیبال نشسته و فوتبال پنج نفره می شوند که شانس کسب سهمیه و کسب مدال دارند. گروه ب که دارای شانس کسب سهمیه هستند، اما شانس مدال کمی دارند ولی می توانند در پاراآسیایی یاری نمایند که شنا، کانو، گلبال مردان، بسکتبال با ویلچر و والیبال نشسته بانوان شامل می شوند. اینها امکان کمی برای کسب مدال دارند، ولی باید از الان برای پاراآسیایی حمایت کنیم. همچنین رشته هایی هم داریم که شانس کسب سهمیه ضعیف و کمی دارند.

رضایی گفت: در پارالمپیک توکیو ورزشکاران در مجموع در 22 رشته ورزشی شرکت می نمایند و 540 مدال توزیع می گردد و 4400 ورزشکار از 165 کشور شرکت می نمایند. الان دوستانی داریم که کسب سهمیه نموده اند، اما در رنکینگ نهم جهان هستند و نمی توان اعزام کرد.

وی عنوان نمود: پیش بینی ما این است که 11 طلا بگیریم که این عدد شاید تا دو ماه آینده تغییر کند. در واقع این پیش بینی به روز است و ممکن است تغییر کند. هدف ما حضور در بین 10 کشور برتر پارالمپیک است. ما پیش بینی نموده ایم که در دوومیدانی 23 اعزام داشته باشیم که این در وزنه برداری 8 ورزشکار است. ما حتی پیش بینی آب و هوایی را هم نموده ایم که بر اساس آن، برای تمرینات برنامه ریزی می گردد. ما سعی می کنیم چیزی را به قضا و قدر نسپاریم. چهارده ماه دیگر فرصت برای بالا بردن رکورد ورزشکاران داریم. هر دو ماه یکبار جدول پیش بینی خواهیم داشت که براساس آن هم حقوق می دهیم.

دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک درباره سهمیه کسب شده توسط راضیه شیرمحمدی که هفته گذشته از جهان رفت، گفت: در ماده شیرمحمدی یک نفر دیگر می توانیم اعزام کنیم، چون سهمیه برای کشور است. به هر حال جمع بندی ما این است که 57 نفر کسب سهمیه نمایند که 11 طلا، 13 نقره و 8 برنز و مجموع 32 مدال است.

وی توضیح داد: ما یک آیین نامه برای پرداخت حقوق به ورزشکاران و مربیان تنظیم نموده ایم و با همه آنها قرارداد می بندیم. برای یک ورزشکار طلایی 300 روز اردو در نظر گرفته تیم و اگر ورزشکاری شیب نزولی نداشته باشد و همچنان شانس طلا باشد، حقوق مربوطه پرداخت می گردد. همچنین اگر ورزشکار نقره ای، طلا بگیرد، حقوق طلا را خواهیم داد. در ضمنً قرار نیست حقوقی را پس بگیریم و مبنای کار، ارتقای رتبه است. ما هنوز حقوقی پرداخت ننموده ایم، اما این کار از ابتدای سال 98 صورت خواهد گرفت.

رضایی درباره بعضی ورزشکاران که گذشته مدال آور بوده اند، اما هنوز رکورد خوبی ندارند، گفت: هیچ ورزشکاری در لیست حقوق ها، استثنا ندارد و آنها باید به رکورد مدنظر برسند تا حقوق بگیرند. دریافت کسب سهمیه حقوق ندارد و هدف، همان رکورد است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این موضوع در مقایسه با المپیکی ها اجحاف نیست؟ گفت: ما بر مبنای بودجه ای که می گیریم، پرداخت و برنامه ریزی می کنیم. در واقع نمی خواهیم گردشگر و توریست با خودمان به توکیو ببریم.

وی درباره پناهنده شدن ورزشکاران معلول گفت: این یک تصمیم فردی است. البته باید تصمیم لازم از سوی فدراسیون و وزارت ورزش گرفته گردد.

رضایی درباره احتمال بازگشت پوریا جلالی پور و اینکه آیا او در صورت بازگشت به ایران یا ماندن در هلند می تواند از سهمیه اش استفاده کند؟ گفت: هر وقت آمد، تصمیم می گیریم. همچنین برای شرکت با کشور جدید باید ضوابط رعایت گردد.

رضایی درباره گلایه ورزشکاران از نداشتن تجهیزات گفت: فدراسیون ها یک وظیفه ای دارند و همچنین کمیته و ورزشکاران. باید تکلیف را روشن کنیم که حرفه ای هستیم یا نه. هر کسی یک وظیفه دارد. برای کسانی که کسب سهمیه نمایند، تجهیزاتی پیش بینی نموده ایم. ما همچنین برای پاراآسیایی جاکارتا به فدراسیون پول یورویی و یکسری وسائل دادیم. به هر حال باید تا یک جهتی را ورزشکار بیاد، بقیه کار با فدراسیون است و سپس ما انجام می دهیم. پس این یک زنجیره است و کسی تنهایی نمی تواند پیروز گردد.

وی درباره مشکلاتی که برای بعضی رشته ها پس از واگذاری به فدراسیون مربوطه ایجاد شده، گفت: فدراسیون قبول نموده و امضا نموده که رشته را بگیرد. همچنین نگاه در ادغام این بود که آن رشته پیروز گردد. درباره دوچرخه سواری می توانم بگویم که از ما پول گرفته است. ما خوب پول پرداخت می کنیم و برای هر روز اردو 350 هزار تومان هم می دهیم. هشت رئیس فدراسیون یک تفاهم نامه را امضا کردند که از ورزشکار معلولان در آن رشته حمایت نمایند. حالا اگر مسئله ای وجود دارد، باید با فدراسیون جانبازان و معلولین و وزارت ورزش صحبت گردد.

رضایی درباره مسائل فرهنگی و موضوع دریافت تضمین از ورزشکاران اعزامی به خارج از کشور گفت: باید وزارت ورزش در سیستم خودش به یک نتیجه ای برسد که آیا احتیاج است که تضمین گرفته گردد یا نه. الان برای هر ورزشکار خلأهای را می خواهیم پر کنیم. ورزشکاری که به پارالمپیک می رود، باید شرایطش را بداند و آمادگی لازم را داشته باشد. یک معاونت فرهنگی ایجاد نموده ایم که در آینده اخبار بیشتری از آن منتشر خواهد شد.

وی درباره شرایط شاهین ایزدیار عنوان نمود: او از من در جاکارتا 30500 دلار گرفت و جایزه مدالش را هم دریافت کرد. او اگر خوب کار کند، جزو هشت نفر برتر پارالمپیک قرار می گیرد. ایزدیار کسب سهمیه اش در شهریور در لندن است و برای اعزامش اقدام می کنیم. شاهین قبل از جاکارتا بسیار حرفه ای فکر کرد و حتی هزینه داد و مربی شخصی گرفت که نتیجه اش را هم دید. ما هیچ ورزشکاری را رها و فراموش ننموده ایم و به دنبال پیروزیت آنها هستیم. ما تا یک اندازه ای می توانیم جلو برویم و ساختار ایجاد کنیم، سایر مسائل در اختیار ورزشکار است.

وی درباره شرایط زهرا نعمتی گفت: به او گفته ایم تکلیفش را معین کند. او توانمند است، اما باید تمرکزش را روی یک چیز بگذارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رضایی: به زهرا نعمتی گفته ایم تکلیفش را تعیین کند، هدف ما حضور در بین 10 کشور برتر پارالمپیک توکیو است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رضایی: به زهرا نعمتی گفته ایم تکلیفش را تعیین کند، هدف ما حضور در بین 10 کشور برتر پارالمپیک توکیو است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید