لانه های ترسناک و عظیم الجثه زنبور ها

خبرنگاران: دانشمندان اخیرا به مردم ایالت آلاباما و مسافران هشدار داده اند: هزاران زنبور جلیقه زرد لانه های بزرگی در آلاباما ساخته اند که از دیدن آن ها وحشت زده می شوید. این لانه ها به اندازه یک خودروی فولکس واگن قورباغه ای هستند و بیش از 15 هزار زنبور را در خود جای داده اند، یعنی حدود چهار برابر یک لانه عادی!

لانه های ترسناک و عظیم الجثه زنبور ها

لانه جلیقه زردها روی یک خانه

این اولین بار نیست که آلاباما شاهد چنین صحنه وحشتناکی است. در سال 2006 هم کارشناسان 90 مورد از این لانه ها را در این ایالت پیدا کردند و پیش بینی کردند که در سال 2019 هم ممکن است چنین پدیده ای رخ دهد.

به گفته حشره شناس، چارلز ری، زمستان گرم یکی از عواملی است که زنبور های جلیقه زرد چنین لانه هایی می سازند. بیشتر این زنبور ها از سرما جان سالم به در نمی برند، چون یا یخ می زنند یا از گرسنگی می میرند. فقط ملکه ها یک نوع ماده ضدیخ در خونشان دارند. بنابراین معمولا ملکه زنده می مانند و از بهار آغاز به ساخت یک کلونی تازه می نمایند. با گرم شدن هوا، ملکه های بیشتری زنده می مانند و هر کدام بیش از 20هزار تخم می گذارند. قضیه ترسناک تر می گردد اگر بدانید که زنبور های جلیقه زرد مسئول تقریبا همه مرگ های ناشی از نیش خوردگی در ایالات متحده هستند! برخلاف زنبور های عسل، این زنبور ها می توانند چند بار نیش بزنند و در گروه های بسیار بزرگ حمله می نمایند.

لانه زنبورهای جلیقه زرد یک اتومبیل را پر نموده

لانه هایی که سال جاری مشاهده شده اند، بیش از 10 هزار زنبور کارگر دارند و به سرعت در حال گسترش هستند. آن ها در خارج منازل مسکونی و جا هایی دیده می شوند که انتظارش را ندارید.

لانه زنبورهای جلیقه زرد در تشک دور انداخته شده

لانه زنبورهای جلیقه زرد روی زمین

ملکه جلیقه زردها

زنبور جلیقه زرد کارگر

نیش زنبور جلیقه زرد زیر میکروسکوپ الکترونی

منبع: boredpanda

منبع: برترین ها

به "لانه های ترسناک و عظیم الجثه زنبور ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لانه های ترسناک و عظیم الجثه زنبور ها"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید