از لزوم انتخاب راننده زن سرویس مدارس تا پرداخت 75درصد پول سرویس به رانندگان

شورای شهر تهران با رأی مثبت اعضاء کلیات نرخ سرویس مدارس را تصویب کرد.

از لزوم انتخاب راننده زن سرویس مدارس تا پرداخت 75درصد پول سرویس به رانندگان

به گزارش خبرنگاران، آنالیز لایحه معین نرخ کرایه و بهای خدمات سرویس مدارس شهر تهران در سال تحصیلی 97-98 یکی از دستورات جلسه امروز شورای شهر تهران بود که با نقد و نظر اعضای شورای شهر تهران کلیات آن به تصویب رسید و بخشی از جزئیات این طرح نیز مورد آنالیز و اصلاح نهاده شد و محمد علیخانی، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به برگزاری جلسه مشترک با کمیسیون برنامه و بودجه برای آنالیز دقیق این لایحه گفت: با تصویب این لایحه تبیین می گردد که 75 درصد وجوه دریافتی از والدین بابت خدمت سرویس مدارس سهم رانندگان باشد.

وی با بیان اینکه همچنین باید آیین نامه انضباطی مربوطه ظرف مدت 2 ماه تهیه و به تصویب برسد، گفت: یکی از موضوعاتی که در لایحه پیشنهادی ارائه گردیده است دریافت 50 درصدی از هزینه حمل و نقل توان یابان است که البته نظر کمیسیون عمران متفاوت از این موضوع و نگه داشتن نرخ ارائه این خدمات همچون گذشته و رایگان می باشد.

علیرضا قنادان، مدیر عامل سازمان تاکسیرانی نیز در صحن شورای شهر تهران در این خصوص توضیح داد: بر اساس مصوبه وزارت کشور کارگروه ماده 18 متشکل از نماینده آموزش و پروش، نماینده انجمن اولیاء و مربیان و نماینده شهرداری در فرمانداری برای آنالیز موضوعات مرتبط با سرویس مدارس تشکیل شد.

وی با اشاره به عدم تغییر نرخ سرویس مدارس در 2 سال گفت: این کارگروه نرخ سرویس مدارس را تصویب نموده و برای تائید به فرمانداری فرستاد که این تائید انجام گرفت.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران گفت: پیشنهاد این کارگروه اختصاص 75 درصد از دریافتی والدین برای موضوع خدمات سرویس مدارس به رانندگان بود که ما نیز همین رقم را برای تصویب در شورا پیشنهاد کردیم.

زهرا صدر اعظم نوری نیز خواهان شرح در خصوص دفاتر هماهنگی امور اداری تاکسیرانی و کارکرد آنها شد و تاکید نمود: جامعه توان یابان کشور گسترده نیست و ارائه این خدمت می تواند رضایت عمومی را افزایش دهد.

احمد مسجد جامعی، نیز در خصوص این لایحه گفت: خوب است که شورای شهر نرخ گذاری ها را انجام دهد و معین میزان درصد رانندگان را بر عهده کارگروه های دیگر بگذارد.

وی همچنین به پیچیده کردن ساختارهای اداری انتقاد کرد و گفت: هرچه کار ساده تر باشد بهتر است و از این روی ضرورت ایجاد این دفاتر چیست؟

مسجد جامعی همچنین به موضوع سرویس مدارس توان یابان اشاره نمود و با بیان اینکه موضوع ارائه خدمت رایگان به سرویس مدارس توان یابان از دستاوردهای سال اول شورای چهارم شهر تهران است، گفت: توان یابان افراد باهوشی هستند و بیشترین هزینه آنها مربوط به حمل و نقل شان است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران در خصوص آئین نامه انضباطی به مصوبه دولت در این خصوص اشاره نمود و خواهان شرح در خصوص علل واریز درآمد حاصل از ارائه آن خدمات به حساب متمرکز شهرداری شد.

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران نیز در خصوص این لایحه گفت: لایحه ارائه گردیده بخشی از لایحه 17 بندی سالهای گذشته است که باید تعیین گردد که آیا بندهایی که در این لایحه آورده نگردیده است به قوت خود باقی است و یا کل لایحه تغییر می نماید.

قنادان در پاسخ به این موضوعات ضمن اینکه این لایحه تمامی مصوبه پیشین را در بر می گیرد گفت: در حدود 10 سال پیش دستورالعمل اجرایی تهیه گردیده بود که در سال گذشته توسط وزارت کشورابلاغ شد و وظیفه هر دستگاهی در آن تعیین گردیده است.

وی همچنین از ایجاد فرایند مکانیزه برای طی کردن مسیر صدور مجوز اطلاع داد و گفت: در آئین نامه، نحوه کنترل این حوزه تعیین گردیده است.

به گزارش خبرنگاران، در ادامه آنالیز این لایحه که با رأی اعضای شورای شهر کلیات آن به تصویب رسید، اعضا وارد آنالیز جزئیات آن شدند.

الهام فخاری، در سوالی خواهان شرح در خصوص نحوه کنترل نصب برچسب های سرویس مدارس و این خودروها شد که قنادان مدیرعامل تاکسیرانی در پاسخ به این سوال از ایجاد گشت مشترک سازمان تاکسیرانی با پلیس اطلاع داد و گفت: علاوه بر گشت مشترک سامانه ای طراحی گردیده است تا اولیاء با ورود پلاک سرویس مدرسه از اطلاعات لازم در خصوص این خودرو با خبر شوند.

ناهید خداکرمی، نیز پیشنهاد داد تا رانندگان زن برای سرویس مدارس در اولویت قرار گیرند.

زهرا صدراعظم نوری در خصوص دریافت وجه بابت خدمات اضافه در سرویس مدارس تاکید نمود: امروز به عناوین مختلف در مدارس از اولیاء پول دریافت می گردد، از این روی اگر قرار است که موضوعی در این خصوص به تصویب برسد باید توجه داشت که از کلی گویی پرهیز گردیده و عنوان خدمت به صورت دقیق آورده گردد.

افشین حبیب زاده، عضو شورای شهر تهران در همین خصوص گفت: امروز که دریافت مراقب در سرویس مدارس طراحی گردیده است عملا به خاطر هزینه مازاد اتوبوس ها و ون های سرویس مدرسه کاهش یافته اند و به خودروی سواری تبدیل گردیده اند.

به گزارش خبرنگاران، پس از آنالیز این پیشنهاد در نهایت اعضای شورای شهر به آن رأی موافق را ندادند و به دلیل اتمام زمان جلسه، آنالیز مابقی بندها به جلسه بعدی موکول شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "از لزوم انتخاب راننده زن سرویس مدارس تا پرداخت 75درصد پول سرویس به رانندگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از لزوم انتخاب راننده زن سرویس مدارس تا پرداخت 75درصد پول سرویس به رانندگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید