همه چیز درباره اتاق جنگ فیس بوک ، از ارتش 40 نفری تا مبارزه با خبرهای جعلی پیش از انتشار

فیس بوک تصمیم گرفته یک اتاق جنگ جدی را برای مقابله با مداخلات آنلاین در انتخابات اتحادیه اروپا افتتاح کند. این مووضع پس از آن اعلام می گردد که فیس بوک طی سال های اخیر بارها به خاطر نقش خود در انتخابات 2016 ایالات متحده و برگزیت مورد مواخذه قرار گرفته است.

همه چیز درباره اتاق جنگ فیس بوک ، از ارتش 40 نفری تا مبارزه با خبرهای جعلی پیش از انتشار

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، قرار است یک تیم 40 نفری وظیفه رصد و آنالیز اخبار جعلی را بر عهده بگیرند. در حال حاضر فیس بوک هدف اصلی اتاق جنگ را مبارزه با دخالت در انتخابات اتحادیه اروپا در نظر گرفته است اما پیش بینی می گردد در صورت موفقیت این طرح، شاهد تعمیم آن به دیگر نقاط دنیا نیز باشیم.

این شبکه اجتماعی، برای تحقق هدف خود، یک تیم 40 نفری را برای مبارزه با اطلاعات غلط پیش از انتخابات اتحادیه اروپا در دوبلین، پایتخت ایرلند تشکیل داده است. این تیم متشکل از دانشمندان علوم داده، مهندسین و کارشناسان امنیتی است که هدف از آن شناسایی محتویات جعلی است. درواقع این گروه وظیفه دارند محتویات جعلی را پیش از انتشار گسترده آن لغو نمایند.

سخنگوی فیس بوک در این خصوص می گوید: درست است که این تیم برای مدت کوتاهی قعالیتی آزمایشی را آغاز نموده است. اما فیس بوک با تیم های ردیابی متعدد خود در حال کار روی صدها نمونه از رفتارهای مشکوک مربوط به موضوعات سیاسی در سراسر دنیا است. بعضی از فعالیت های سایبری در کوشش برای سرکوب رای دهندگان بوده اند که به سرعت در همان زمان انتشار حذف شده اند. فیس بوک از تجارب گذشته خود آموخته و سیستم خود را به خوبی تنظیم نموده است تا هرچه سریعتر رفتارهای متخلفان را آنالیز و به سرعت آنان را محدود کند.

کوشش جدید فیس بوک در اتحادیه اروپا نشان دهنده موفقیت های اولیه فیس بوک با اتاق های جنگی است که برای انتخابات در ایالات متحده و برزیل تشکیل داده است. با همه این ها هنوز نگرانی های وجود دارد که بعضی کشورها هنوز هم راه هایی برای مداخلات انتخاباتی داشته باشند.

منبع: انتخاب

به "همه چیز درباره اتاق جنگ فیس بوک ، از ارتش 40 نفری تا مبارزه با خبرهای جعلی پیش از انتشار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه چیز درباره اتاق جنگ فیس بوک ، از ارتش 40 نفری تا مبارزه با خبرهای جعلی پیش از انتشار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید