فرماندار خارطوم کناره گیری کرد

فرماندار خارطوم در اعتراض به رفتارهای خشونت آمیز نیروهای امنیتی سودان با معترضان از سمتش کناره گیری کرد.

فرماندار خارطوم کناره گیری کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مرتضی وراق فرماندار خارطوم یک روز پس از تظاهرات خونین در پایتخت سودان و کشتار بیش از 30 نفر از مخالفان شورای نظامی، استعفا کرد.

شبکه الجزیره گزارش داد که وراق در اعتراض به برخورد روز دوشنبه نیروهای امنیتی سودان با مخالفان شورای نظامی از سمتش استعفا کرد.

نیروهای امنیتی سودان از ساعات اولیه بامداد دوشنبه با هدف پراکنده کردن تحصن معترضان در مقابل مقر فرماندهی کل ارتش در خارطوم پایتخت سودان با گلوله به آن ها حمله کردند.

کمیته پزشکان سودان بیان کرد که شمار تلفات حمله به محل تحصن معترضان در خارطوم به 35 کشته رسید.

اعتراضات در سودان طی روزهای اخیر پس از آن تشدید شد که مذاکره شورای نظامی انتقالی با ائتلاف قوی الحریة و التغییر (گروه های خواهان آزادی و تغییر) درباره تشکیل شورای حاکمیتی و تعداد اعضای نظامی و غیرنظامی این شورا به بن بست رسید.

حالا فشارهای منطقه ای و بین المللی علیه شورای انتقالی سودان افزایش یافت و اروپا و آمریکا هم سیاست های خشونت آمیز این شورا و نحوه برخورد با معترضان را به باد انتقاد گرفته اند و آن را محکوم نموده اند.

معترضان خواهان آن هستند که این شورای نظامی قدرت به دولتی مدنی تحویل دهد؛ به همین دلیل به تحصن خود در مقابل مقر فرماندهی ارتش در خارطوم ادامه داده اند.

عمر البشیر رئیس جمهور سابق سودان 22 فروردین در پی گسترش اعتراض های مردمی به نابسامانی اوضاع مالی، با دخالت ارتش برکنار شد و پس از آن شورای نظامی سودان قدرت را به دست گرفت که تا به امروز با خواسته معترضان برای انتقال قدرت به دولت مدنی مخالفت نموده است.

ح

منبع: خبرگزاری فارس

به "فرماندار خارطوم کناره گیری کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرماندار خارطوم کناره گیری کرد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید