تدوین دستورالعمل قیمت گذاری خودرو در دستور کار نهاده شد

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، جزئیات دستور کار این وزارتخانه برای حذف رانت از بازار خودرو و ساماندهی این بازار را تشریح کرد.

تدوین دستورالعمل قیمت گذاری خودرو در دستور کار نهاده شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، فرشاد مقیمی اظهار کرد: در چارچوب سیاست های دولت، تدوین و ابلاغ دستورالعمل قیمت گذاری خودرو را بلافاصله به وسیله سازمان حمایت مصرف کنندگان و فراوریکنندگان در دستور کار قرار دادیم که پس از طرح در کمیته خودرو، حتماً در ستاد تنظیم بازار مطرح و پس از تصویب نهایی، مبنای عمل برای موضوع قیمت گذاری قرار خواهد گرفت.

وی در مورد متقاضیان خرید خودرو نیز توضیح داد: این متقاضیان باید در دو سال گذشته خودرویی را درخواست نکرده باشند و فاقد ثبت نام قبلی در خودروسازی های کشور باشند.

معاون امور صنایع وزارت صمت همچنین افزود: بانک ها نیز توجه داشته باشند که حتماً با شماره حساب فردی که ثبت نام می گردد، پول واریز گردد.

مقیمی با بیان اینکه با نمایندگی های متخلف برخورد شده است، گفت: این برخوردها همچنان ادامه دارد و به وسیله مراجع امنیتی، متخلفینی را که باعث نابسامانی در بازار خودرو شوند، شناسایی می کنیم.

طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ حدود دو هفته پس از هشدار سازمان بازرسی در مورد نوسانات ایجاد شده در بازار خودرو و افزایش بی رویه قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا، معاون اول رئیس جمهور به وزیر صنعت، معدن و تجارت دستور پیگیری موضوع را داده است.

اسحاق جهانگیری از رضا رحمانی خواسته است برای ساماندهی تقاضای واقعی و افزایش فراوری خودرو اقدام و به وسیله حذف رانت برای گروه ها و افراد خاص، افزایش فراوری و ساماندهی تقاضای واقعی را دنبال کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تدوین دستورالعمل قیمت گذاری خودرو در دستور کار نهاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدوین دستورالعمل قیمت گذاری خودرو در دستور کار نهاده شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید