بعضی خوش نشینان تا یک میلیارد تومان در دماوند ویلاسازی نموده بودند

فرمانده یگان حفاظت وزارت راه و شهرسازی گفت: بیش از 80 مورد ساخت و ساز غیرمجاز در منطقه دماوند رخ داده بود که بعضی از خوش نشینان بیش از 500 میلیون تا یک میلیارد تومان در این مناطق ویلاسازی نموده بودند که ما در صیانت از حقوق بیت المال نسبت به قلع و قمع این ساخت و سازهای غیرمجاز اقدام کردیم.

بعضی خوش نشینان تا یک میلیارد تومان در دماوند ویلاسازی نموده بودند

به گزارش خبرنگاران، جواد خردمند در سفر به اردبیل و در دیدار با معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل اظهار کرد: ما در منطقه دماوند با توجه به جذابیتی که وجود دارد شاهد ساخت و سازهای غیرمجاز با استفاده از روش سودجویانه بودیم که به محض اطلاع در منطقه حاضر شده و قلع و قمع واقعی را انجام دادیم.

وی اعلام نمود: درر این قلع و قمع 80 مجموعه ساخته شده تخریب شد و میلیاردها تومان حیف و میل بیت المال به خزانه بازگشت.

فرمانده یگان حفاظت وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه به هیچ وجه در مقابل زمین خواران و افراد سودجو کوتاه نیامده و مسامحه ای نخواهیم کرد، گفت: ما از مردم انتظار داریم تا در هنگام خرید زمین از مدیریت املاک و یگان حفاظت استعلام نموده و اقدام به خرید زمین در اراضی ملی نکنند.

وی اضافه نمود: اخیرا نیز عده ای با نفوذ و به روش غیرقانونی نسبت به ساخت مستحدثات در منطقه سولقان نموده بودند که به زودی با صدور حکم قضائی قلع و قمع در این منطقه انجام می گردد.

فرمانده یگان حفاظت وزارت راه و شهرسازی با قدردانی از کوشش یگان حفاظت استان اردبیل در اجرای احکام و بازگرداندن اراضی ملی به بیت المال توضیح داد: هم در شهرستان پارس آباد و هم پروژه راه آهن برطرف تصرف و معارض اجرا شده و در حقیقت شاهد حفظ حقوق بیت المال هستیم.

خردمند تعامل سازنده دستگاه های مختلف اجرایی را در استان قابل تقدیر خواند و اضافه نمود: با موضوع سازمان ملی زمین و مسکن از مهرماه سال 94 فعالیت این یگان شروع شد و ما در همه استان ها این یگان را فعال کردیم به طوری که بیش از 99 درصد پرونده های مربوط به تصرف و تعرض به اراضی ملی مشخص تکلیف شده که در این زمینه استان اردبیل یکی از استان های فعال کشور است.

وی ادامه داد: ما در کوشش هستیم تا یک شماره تلفن چهاررقمی را برای اطلاع رسانی مردم اعلام کنیم تا با برقراری ارتباط مردمی در جریان بعضی تصرفات و تعرض به اراضی ملی قرار گیریم.

در این جلسه فرمانده یگان حفاظت راه و شهرسازی استان اردبیل نیز گفت: ما از ابتدای سال 96 فعالیت مان را در قالب یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل شروع کردیم به طوری که در ابتدای کار همکاران ما دوره های ضابطین خاص را گذراندند و در ادامه آموزش مبانی انتظامی و همچنین تجهیز مراکز یگان را در شهرستان ها به نیروی انسانی، امکانات خودرویی و تجهیزات مورد احتیاج شاهد بودیم.

وی اعلام نمود: در این دو سال بیش از 45 درصد نیروها و تجهیزات خودرویی ما در بیش از 10 شهرستان افزایش یافته و شاهد معارفه مسئولن یگان حفاظت در شهرستان ها با حضور فرمانداران، مدیران دستگاه های اجرایی و مسئولان انتظامی و قضائی بودیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بعضی خوش نشینان تا یک میلیارد تومان در دماوند ویلاسازی نموده بودند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعضی خوش نشینان تا یک میلیارد تومان در دماوند ویلاسازی نموده بودند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید