انتقاد جوان از دستگیری 5 طلبه تجمع فیضیه

روزنامه جوان به انتقاد از دولت در دستگیری پنج طلبه تجمع فیضیه پرداخت.

انتقاد جوان از دستگیری 5 طلبه تجمع فیضیه

به گزارش خبرنگاران، روزنامه جوان نوشت: موج سازی های کذایی اصلاح طلبان بر سر پلاکاردی در حاشیه تجمع اعتراضی طلاب فیضیه نسبت به وضعیت اقتصادی کشور، انتها مدعیان آزادی را به آنچه می خواستند، رساند و پنج طلبه به دلیل شکایت دولت توسط دادگاه ویژه روحانیت احضار و بازداشت شدند.

پیش تر یکی از مسئولان معاونت حقوقی ریاست جمهوری در مورد پلاکاردی با شعارنوشته ای آنکه مذاکره شعارت / استخر فرح در انتظارت اعلام نموده بود که در این باره مبادرت به طرح شکایت در دادسرای صالح کردیم. این شکایت پس از آن انجام شد که دولت و حامیانش به شکل یک صدا آن را تهدید رئیس جمهور به قتل دانستند. اما آن هایی که مدعی هستند طلاب با پلاکارد استخر فرح، رئیس جمهور را تهدید به قتل کردند، آگاهانه دروغ می گویند. چرا؟ زیرا مگر کسی که عقل دارد و دنبال قتل است، می آید با هویت معلوم و علنی یک شخصیت ملی را تهدید به قتل کند؟ و متوجه نباشد چه می گوید؟!

آن پلاکارد استعاره از سرنوشت بود و گوشزد کردن نوع مردنی که حتی نمی گردد روی آن مانور داد یا یادآوری کرد. حکایت از اینکه این نوع کار ها و رفتار ها به آن نوع مردن منجر خواهد شد. در فرهنگ عامه ایرانی بعضاً بزرگ تر ها می گویند تو دیگه چطوری بمیری با این کارهات حالا اگر می خواهند این پلاکارد را تهدید به قتل جا بزنند، بحث دیگری است.

از سویی زمانی می توانیم آن شعار را تهدید فرض کنیم که نوع مرگ هاشمی قطعاً و یقیناً قتل باشد و قبلاً به اثبات رسیده باشد. وقتی صغرای داستان دروغ است، استنباط کبرای آن هم دروغ است.

از این بگیر و ببند هم چیزی در نمی آید جز افشای کذب بودن ادعا های آزادی بیان دولت. حسن روحانی این روز ها سخنرانی به سخنرانی از وحدت و لزوم آن در جامعه می گوید؛ وحدت وحدت که دولت می گوید، این است؟!

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "انتقاد جوان از دستگیری 5 طلبه تجمع فیضیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد جوان از دستگیری 5 طلبه تجمع فیضیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید