علائمی که فرازمینی ها را به سمت کره زمین جذب می نماید

آلودگی نوری و ارسال امواج رادیویی به فضا سبب جلب توجه فرازمینی ها و افزایش خطر کشف کره زمین از طریق آنها شده است.

علائمی که فرازمینی ها را به سمت کره زمین جذب می نماید

به گزارش خبرنگار ، از قرن نوزدهم و همزمان با اختراع برق و فراوری لامپ، شب های زمین روشن شد و میلیارد ها چراغ شب ها گوشه و کنار جهان را روشن می شوند.

آلودگی نوری طی سال های اخیر در جهان سبب بی خوابی و بدخوابی انسان ها و حتی حیوان ها و ابتلای آنها به انواع بیماری ها از جمله سرطان شده است.

به گفته دانشمندان افزون بر آلودگی نوری و افزایش ابتلای انسان ها به انواع بیماری های جسمی و روانی، کره زمین هم درخشان شده است.

درخشان شدن کره زمین می تواند سبب جلب توجه حیات فرازمینی درصورت وجود گردد؛ کارشناسان اعتقاد دارند با توجه به گستردگی فضا، این امکان وجود دارد که در بخش هایی از فضا حیات فرازمینی به شکل گونه های باکتریایی وجود داشته باشد.

حیات به شکل هوشمند تاکنون در فضا پیدا نشده است، اما کارشناسان احتمال می دهند در آینده گونه هایی از اشکال حیات در فضا یافت گردد.

تاکنون بعضی از دانشمندان با ارسال دیسک طلایی یا امواج رادیویی وجود حیات در سیاره زمین و مختصات سیاره آبی را به فضا ارسال نموده اند.

اولین بار درسال 1974، فرانک دریک، ستاره شناس و محقق امواج رادیویی، با استفاده از قدرتمند ترین فرستنده رادیویی موجود درکشور پورتوریکو، به فضا پیغامی ارسال کرد تا مختصات کره زمین را اعلام کند.

به گفته دانشمندان این پیغام رادیویی اکنون بیش از 45 سال نوری از کره زمین دور شده و از کنار بسیاری از ستاره ها و سیاره ها عبور نموده است.

با وجود ساخت انواع تلسکوپ های زمینی و فضایی بسیار پیشرفته و رصد هرلحظه بخش هایی از فضا، هنوز هیچ پیغامی از سوی حیات فرازمینی هوشمند که به اختصار SETI نامیده می شوند، دریافت نشده است.

ماموریت آینده فضانوردان به کره ماه چه خواهد بود؟

بنا بر بعضی فرضیه های مطرح شده از طریق دانشمندان، هوشمندان فرازمینی از برقراری ارتباط با گونه های دیگر واهمه دارند و به نوعی خود را پنهان نموده اند.

به گفته دانشمندان امواج رادیویی در فضا منتشر می شوند و همچنان به مسیرخود ادامه می دهند و وارد فضا های عمیق می شوند به همین دلیل این امکان وجود دارد که در آینده پیغام های رادیویی ارسالی از سوی زمینی ها از طریق هوشمندان فرازمینی دریافت گردد.

محققان اعلام نموده اند استفاده از نور لامپ ها به ویژه لامپ های LED سبب شده است تا کره زمین بیش تر از هر زمانی روشن گردد و به این ترتیب امکان مشاهده آن از طریق فرازمینی ها وجود دارد.

به گفته محققان اگر هوشمندان فرازمینی این ایده را دارند که درجایی مخفی بمانند و محل زندگی خود را از انسان ها پنهان نمایند ارسال پیغام های رادیویی به فضا و روشن کردن زمین با استفاده از نور های مصنوعی پرقدرت می تواند خطری جدی برای انسان ها باشد.

منبع: theconversation

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "علائمی که فرازمینی ها را به سمت کره زمین جذب می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علائمی که فرازمینی ها را به سمت کره زمین جذب می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید